WordPress

Report z 3. WordPress konference v Hluboké nad Vltavou

3. WordPress konference byla prostě pecka! A jelikož v tomto reportu nechci znovu objevovat kolo, vezmu to hodně stručně a ze svého subjektivního pohledu. Opravdu podrobný report, včetně všech videí a prezentačí naleznete na Náš WordPress CZ.

Petr Bechyně – 5 otázek, když plánujete web

Z této přednášky jsem si odnesl magický trojúhelník, který by měl pochopit webdesigner i zákazník. Je to jasné RYCHLOST – KVALITA – CENA a jenom dvě části trojúhelníku mohou projekt charakterizovat. Web rychle, kvalitně a levně prostě nejde udělat!

Johny 2046 – Easy plugin

Ze začátku mi tato přednáška připadala slabá a plugin těžkopádný. Ale na druhou stranu opravdu “easy” responzivní web s bannerem, menu a příspěvky se dá pomocí tohoto pluginu udělat přes noc a nemusíte kupovat žádnou šablonu. Takže můj názor na tento plugin: skvělé řešení pro opravdu jednoduché WP weby, pro složitější bych šel jinou cestou.

Tomáš Poner – Email marketing na WP webu

Tomáš objektivně zhodnotil mailové systémy pro WordPress, doporučil ty nejlepší: MailPoet nebo MyMail a představil publiku koupi rozesílky z dobře hodnoceného SMTP serveru, čímž nebude ohroženo skóre poskytovatele hostingu a zvýší se doručitelnost e-mailů – Stable.cz. Umím si představit, že když mi klient řekne, že má 300 adres, místo MailChimpu mu naimplementuji MailPoet s rozesílkou přes Stable. Cenově to vyjde na méně a školení bude také kratší. Každopádně pro větší projekty bych doporučil jiná řešení o kterých píšu v sekci E-mail Marketing

Daniel Dubravec – Největší WordPress faily, které nikdo nechtějte zažít

Během této přednášky jsem téměř uronil slzu nad tím, co musejí ve Wedosu zvládat. Poselství bylo jednoduché – o systém se starejte, jinak vám ho brzy někdo nabourá a my vás budeme muset v nejhorším případě odstřihnout. Doporučuji pustit i pro pobavení, co dokážou lidé na helpdesku vyplodit.

Vladislav Musílek – Woocommerce eshop

Jako domeček z karet se rozpadlo mé přesvědčení, že dobrý eshop s redakčním systémem = Prestashop. Vladislav představil Woocommerce a vyvrátil nejčastější mýty, které o něm kolují, jako je nízká rychlost, malá flexibilnost k úpravám a nebo nízká rozšiřitelnost – předvedl rychlý Woocommerce s 10 tisíci produkty. Mimochodem si udělal osobní promo pro svůj nový plugin – česká platební brána pro Woocommerce.

Kamil Kuchta – WordPress Multisite

WordPress konference

Jak povolit, vytvořit a administrovat WordPress Multisite, jak si poradit s více jazyky a prostě více weby pod jednou instancí WordPressu. Kamil se zabýval i tríčky, jak vytvořit multisite s různými doménami.

Vladimír Smitka – Jak si (ne)nechat hacknout WordPress stránky

Za mě nejlepší přednáška konference, fakt wow. Vladimír ukázal na praktických příkladech, jak hacknout WordPress web a následně ukazoval, jak tomu zabránit. Modleme se, aby tohoto pána nenapadlo zaútočit na Váš WordPress, jelikož jeho ukázka sociálního inženýrství, kdy ukazoval, jak snadné je vylákat přístupové údaje byla působivá. Vladimír představoval bezpečnostní pluginy (např. mně se osvědčil iThemes Security) i “nepluginové” věci, jako je smazání nepoužívaných šablon, pravidelná aktualizace pluginů, zálohování (doporučuji Updraft Plus and Backup) nebo https a ftps přístup k webu. Doporučuji ke shlédnutí.

Daniel Šrámek – Člověk by se neměl stydět za své myšlenky

Po této přednášce jsem se slzami smíchu odcházel na prohlídku Wedosu. To bylo něco neuvěřitelného… Daniel rozhodně následoval své učení, že se nestydí za své myšlenky. Ale prosím, nikdo nenásledujte jeho marketingové tipy :))) Přednášku rovněž doporučuji ke spuštění, protože tohle jen tak nevymyslíte.

Den otevřených dveří Wedos

Po přednáškách jsem ještě navštívil Wedos. Po Wedosu nás notnou dobu prováděl sám Josef Grill a následně další experti Wedosu. Vidět důmyslné chlazení a vytápění Wedosu, záložní zdroj, experimenty s chlazením oleje a sáhnout si na server, kde jsou mé weby ve mě vzbudilo jistotu, že když hosting, tak Wedos.

A pár obecných postřehů

Bylo to super potkat 130 bláznů do WordPressu. Vyměnit si tipy, pochlubit se svými zlepšováky někomu, kdo Vám neřekne, že to chce mít zelené místo modré, ale ocení technickou důmyslnost. Následně jsme si i vyměnili kontakty a spojili na LinkedIn. Jenom škoda, že jsem se nezúčastnil pre a after party, příští rok to jistí 🙂

Mohlo by se vám také líbit
Open source redakční systém vs. ostatní – co bude lepší?
Why and how did I left Tumblr and migrate to WordPress?