Webová analytika

Jak sledovat přehrání videí v Google Analytics?

Nedávno mě napadlo, že by bylo super sledovat přehrání videí z YouTube v Google Analytics. A to nejen samotná přehrání, ale i aktivitu uživatelů v souvislosti s videi. Na které stránce je video přehráno, jeslti uživatel dokoukal video a kteří uživatelé pravděpodobně dokoukají video. Také je zajímavá statistika, jestli uživatelé, kteří dokoukají videa mají větší sklon ke konverzi než ti kteří nikoliv.

Abych to shrnul, začal jsem hledat řešení a povedlo se mi najít vynikající řešení od Stéphana Hamela na CardinalPath.com. Řešení je geniální i díky tomu, že je kompletně implementováno pomocí Google Tag Manager. Většina podobných řešení požaduje přidání enablejsapi ke všem videím. Řešení od Stéphana Hamela toto řeší elegantně pomocí makra v Google Tag Manager.

Pro demonstraci zde filtry znehodnocené statistiky z czech-us.cz. Tyto statistiky si můžete snadno přenést do vlastního reportu a nechat si zasílat každý den/týden na e-mail nebo kombinovat s dalšími dimenzemi GA.

Kdybyste měli s implementací problém, rád pomohu. Pokud máte nastavený GTM, lze řešení implementovat cca za jednu hodinu.

Komentáře

Mohlo by se vám také líbit
Jak optimalizovat kampaně B2B webů a jiných s opravdu malou návštěvností – shrnutí přednášky z Measure Camp 2016
Jaký byl Microsoft Tech Summit 2018 ve Varšavě