Názory

Suchý kvartál – super alternativy za alkohol aneb jaké je to 3 měsíce nepít v ČR

Letos jsem zkusil od 1. ledna do 31. března nepít. A můžu říct, že se to na 100% povedlo. Rád bych tady psal, jak to byl zlomový moment v životě, zhubnul jsem 15 kg a cítím se jak teenager. Bohužel nic takového se nestalo. Nejspíš i kvůli tomu, že alkohol jsem vykrýval mimo jiné chipsy. Ale rozhodně bylo pro mě super zjistit, že opravdu dokážu nepít, jelikož cca od 17 jsem nezkusil více než 14 dní nepít alkohol.

Člověk si často neuvědomí, jak samozřejmá věc je alkohol v ČR. A jelikož jsem hlavně lednu měl pořád nutkání něco pít, tak jsem vymýšlel náhražky za alkohol. Zkoušel jsem všechno od konopných povolených i nepovolených produktů až po nealko kořalky. A pár věcí bylo natolik super, že bych se o ně chtěl podělit.

A rovnou říkám, jestli si myslíte, že tím, že nebudete pít alkohol ušetříte, tak tyto náhražky do tohoto vzorce úplně nepadnou. Obecně jsem často z hospody odcházel s účtem větším, než měli ostatní.

1. Nealko pšeničná piva

Na Beershop jsem našel sadu nealkoholických piv z Rakouska a Německa. A naprosto famózní kousek je za mě Stiegl Freibier. Při příští návštěvě Rakouska si určitě pár paklů přivezu.

Z českých nealko piv, které najdete v regálu, mi zachutnalo Budvar nealko.

2. Nealko vína

Zkusil jsem těch nealko vín opravdu hodně. A za tu cenu rozhodně nestojí – jsou obvykle dražší než dobré alko víno. Nejlepší, co jsem měl bylo:

  • Carl Jung The Herby 0,75l z Alkohol.cz
  • Freixenet 0,0% white blend z Rohlik.cz

3. Vassa

Vassa bych popsal jako nealko rum. Každopádně pít to samotné je dost hnus. Ale v koktejlu, udělat si něco jako Vassa-libre s limetkou je fakt dobrý.

4. Samurai shot Matcha booster 0,5 l

Tohle se dá hezky pít například jako panák. Je to docela i kofeinová střela, ale na přiťuknutí určitě lepší než Vassa.

5. Kokosová voda

Skvělou, BIO a překvapivě levnou kokosovou vodu mají v DM nebo v Rossmanu v malých kartonových krabicích. Dá se to pít kdykoliv a na rozdíl od předchozích by to mělo mít i pozitivní účinky na zdraví.

Každopádně, pokud o podobném experimentu uvažujete, nebojte se toho. Během celých 3 měsíců jsem neměl jediný problém. Nikdo mě nehecoval, nezrazoval ani nic podobého. Díky za to!

Mohlo by se vám také líbit
Recenze knihy Web ostrý jako břitva – Jan Řezáč
Zhodnocení roku 2023
2022 – Dvojčátka, Leův trojúhelník, nový koníček